Polska pokonuje Grecję 2:0. Co dalej z reprezentacją?

Polska reprezentacja po niezłym spotkaniu w Bydgoszczy pokonała Grecję. Szczególnie cieszy świetny debiut Ludovica Obraniaka. Choć każdy oczywiście zdaje sobie sprawę, że był to tylko mecz towarzyski, to jednak sporo sympatyków reprezentacji Polski odzyskało wiarę w awans do finałów MŚ w Republice Południowej Afryki.

Polska mecz zaczęła w miarę dobrze. Po kilku składnych akcjach polskich zawodników, czas przyszedł na ataki reprezentacji Grecji. Najpierw swojej szansy szukał po rzucie rożnym Moras, potem po ładnej, indywidualnej akcji Charisteasa znów było groźnie pod bramką Artura Boruca. Polska atakowała, lecz brakowało w akcjach polskiego zespołu wykończenia akcji. Do końca pierwszej połowy Polska dominowała w spotkaniu.

Po przerwie wszedł na boisko Ludovic Obraniak, który zmienił, jak dla mnie trochę niewidocznego w pierwszej części spotkania, Euzebiusza Smolarka. Zmiana ta okazała się lekiem na całe zło (w przypadku Polaków był to brak skuteczności). Już w dwie minuty po wejściu na boisku Obraniak został bohaterem. Piłka po strzale Wasilewskiego bardzo szczęśliwie odbiła się od nogi Ludovica (czy też Ludwika, jak zaczęli go nazywać polscy komentatorzy i spora rzesza kibiców) i wpadła obok zdezorientowanego golkipera byłych mistrzów Europy. Bramka ta wyraźnie podcięła Grekom skrzydła. Nie umieli się podnieść i pokonać świetnie dysponowanego w tym meczu Artura Boruca.

Dla naszej reprezentacji moment zatrzymania nałożył się na około 70 minutę spotkania. Wtedy groźną sytuację na strzelenie bramki miał Georgios Samaras. Następnie swojej szansy szukał również Gekkas. Polscy zawodnicy nie mieli jednak zamiaru oddawać już rywalom inicjatywy i po chwili przestoju w grze, ponownie przeprowadzili zabójczy atak, który idealnie wykorzystał debiutujący w Polskiej reprezentacji Obraniak.

W końcówce spotkania, gdy już losy meczu były przesądzone, Grecy mieli okazję na honorowe trafienie, lecz znów, dzięki świetnej interwencji Boruca, nie straciliśmy bramki. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Polski 2:0.

Ostatnio nie zaliczyliśmy ani jednego dobrego meczu. Wprawdzie wygraliśmy 10:0 z San Marino, lecz to przecież amatorzy. Gra Polski z Grecją wyglądała całkiem dobrze. Myślę, że po poprawieniu jeszcze niektórych elementów gry naprawdę możemy uzyskiwać dobre wyniki w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2010 roku. Jesień 2009 roku będzie na pewno bardzo emocjonująca i Polska reprezentacja musi sobie dobrze w tym okresie poradzić.

Oceń ten wpis:
SłabyTaki sobieŚredniDobryBardzo dobry (4 głosów, średnia: 4,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Be social
Wykop Gwar Dodaj do zakładek

3 komentarzy do “Polska pokonuje Grecję 2:0. Co dalej z reprezentacją?”

1. Zawil mówi:

co dalej z reprezentacją?? mecze el. MŚ, a później Mundial w Afryce…! nie wiem jak Wy, ale ja głeboko wierzę w awans Polaków na tą światową imprezę… pomimo tych beznadziejnych meczy z RPA i Irakiem…

a co Obraniaka byłem ogromnie podekscytowany jego wczorajszym wejściem do reprezentacji… cieszę się że jest w naszej kadrze.

Polska 2-0 Grecja… krótko mówiąc, niezły mecz.

2. Polones mówi:

Szkoda, że Polacy sfrajerowali się w meczach z Irlandią i Słowacją. Już można by było kupować bilety do Afryki, a tak trzeba się męczyć do ostatniej chwili.

Ale z taką grą jest duża szansa, nawet na baraże, które też przecież można jeszcze wygrać.

Jako zwolennik Leo, chciałbym, że Leśnym Dziadom utarł nosa i wszedł do Mundialu! POLSKA!!!

3. nowy mówi:

Może nieco zachłysnąłem się debiutem Obraniaka, ale myślę, że jego występ był symboliczny.

Sam mecz dał nam nadzieję, że możemy awansować na Mundial. Najbliższe mecze trzeba wygrać, niech to będzie plan na teraz.