Przenieśmy Telekamery

Przenieśmy Telekamery
Jeżeli wydawało się komuś, że polski sport nie może upaść niżej aniżeli mecz z rezerwami Singapuru, niż Marcin Najman występujący w bitwie zwanej “walką stulecia”, jest w sporym błędzie. Komuś bardzo zależy na sprowadzeniu wizerunku polskiego sportu na samo dno.

Od paru dobrych lat cała wiejska biesiada zwana również dorocznymi “Telekamerami” (w tym roku już nawet telewizja tego nie pokazywała) bawiła coraz bardziej. Jednak to, co stało się kilkanaście dni temu, przeszło wszelkie granice dobrego smaku. Otóż po raz drugi z rzędu komentatorem sportowym roku został Maciej Kurzajewski. Tak, ten Kurzajewski. Sama nominacja jest już skrajnie kretyńska, bo komentatorem to on wcale nie jest. Jego jedynym zadaniem jest struganie wariata i robienia dobrej miny do kamery podczas gdy za jego plecami jakieś polskie pseudo-gwiazdki, znane głównie z durnych wypowiedzi lub drewnianego aktorstwa jeżdżą na łyżwach. Ludzie, bądźmy poważni. Jak on mógł wyprzedzić Mateusza Borka? Dlaczego tej nagrody nie zdobył w takim razie Zygmunt Hajzer? Jak w nominacjach mogło braknąć motorniczego z Ursynowa? Powiedzmy sobie szczerze – Kurzajewski na tę nagrodę zasługuje tak samo jak Zdzisław Podedworny na Akutagawa Prize. Czyli wcale. Przypuszczam, że gdyby nominowany został Lech Wałęsa, to i on mógłby załapać się na statuetkę.

Jeżeli prosić o głosy, pytać o zdanie, to ludzi upoważnionych do tego. Dlatego prezydenta wybrać może osoba pełnoletnia, a nie uczeń szkoły podstawowej. Bo jest do tego kompetentna. Dlaczego więc w tym wypadku o nagrodach sportowych ma decydować indywiduum, które jest gotów pomylić Dariusza Szpakowskiego z Karolem Bieleckim? Albo Hanką Bielicką? Jeżeli już pytać w gazecie, to w Playboyu. Tam wyniki bardziej odpowiadałyby rzeczywistości. A już najlepiej w periodyku o profilu sportowym. Trzeba określić sobie odpowiednią grupę docelową.

Można się domyślać, że większość ogółem oddanych głosów pochodzi od gospodyń domowych, których drugim życiem jest telewizor i seriale. Jako że taniec jest ostatnimi czasy wszechobecny w polskim show-biznesie, to jego lodowa odmiana transmitowana przez TVP również. To właśnie kobiety określane mianem “pani domu” zadały ten bolesny i jakże kompromitujący cios dla polskiego sportu. Można się domyślać jak wyglądał przebieg oddania głosu – tego nie znam, ten ma jakieś dziwne nazwisko, o tym to pierwsze słyszę…o, jest Kurzajewski. Ten fakt pokazuje ogrom degrengolady całego przedsięwzięcia jakim w naszym pięknym kraju jest sport. Kiedyś cała Polska żyła komentarzem śp. Jana Ciszewskiego, drużyną Kazimierza Górskiego i jego całą otoczką. Nawet mało zorientowany Polak był w stanie wymienić kilku polskich piłkarzy, których z resztą pamięta do dziś.

Owszem, zarzucić ktoś może, że jest to konkurs ogólnotelewizyjny i każda tematyka, którą możemy obejrzeć na swoich ekranach, ma prawo być uwzględniona. W takim razie nominujmy podmioty, które rzeczywiście się do tego nadają. Jeżeli wchodzimy do obuwniczego, to nie pytamy o kilogram mielonych. Jeżeli wybieramy komentatora, nie nominujemy prezentera czy prowadzącego teleturniej albo inne show.

Jeżeli wszystko to będzie rozwijało się takim tempem, to niebawem zwykły śmiertelnik dostanie swoją Telekamerę. Z kategorią nie powinno być problemu – najszybciej wysyłający smsy na wszelakie konkursy, najmilszy głos na antenie, najlepszy ubiór w talk-show, najbardziej dopasowana koszula do krawatu w programach między siedemnastą, a osiemnastą…

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA MOIM BLOGU


Oceń ten wpis:
SłabyTaki sobieŚredniDobryBardzo dobry (2 głosów, średnia: 3,50 na 5)
Loading ... Loading ...Be social
Wykop Gwar Dodaj do zakładek1 komentarz do “Przenieśmy Telekamery”

  1. Mariusz mówi:

    Dobry felieton. Moim zdanie powinien wygrać Borek. Najlepszy komentator w Polsce. Dobrze się go słucha i ma dużą nawet bardzo duża wiedzę jeżeli chodzi o piłkę nożną i nie tylko. Do tego prowadzi jeden z najlepszych programów sportowych Cafe Football.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, obrażające czytelników lub właściciela bloga zostaną skasowane.
Moderacja komentarzy jest aktywna. Nie wysyłaj swojej wiadomości dwa razy.
Możesz skorzystać z następujących tagów XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Chcesz mieć swój własny avatar na Soccerlogu? Przeczytaj FAQ, to tylko kilka minut!