Eriksson chce zbudować potęgę z Notts County!

Eriksson chce zbudować potęgę z Notts County!
Notts County to angielski klub piłkarski mający siedzibę w Nottingham, jest to najstarszy profesjonalny obecnie klub piłkarski na świecie. Obecnie występuje w League Two (czwarta liga).

Doświadczony Szwed został dyrektorem sportowym i jest odpowiedzialny m.in. za rozwój grup młodzieżowych i negocjacje transferowe. Co ciekawe jego zarobki są uzależnione od wyników zespołu, więc im większy sukces tym… grubszy portfel!

Jak powiedział Eriksson w jednym z wywiadów, szuka wyzwania i postanowił zbudować drużynę od podstaw. Najważniejsze jest jednak to, że zamierza on awansować z Notts County, w przeciągu pięciu najbliższych lat do Premier League.

Jeśli chce się zbudować prężnie rozwijający się klub i w przeciągu pięciu lat przejść cztery ligi to potrzeba wręcz idealnej strategii. To nie będzie łatwe. Nie wiadomo, czy plany na papierze znajdą odzwierciedlenie w klubowej kasie. Eriksson na pewno (przynajmniej na początku) nie będzie szastał pieniędzmi. Potrzebna jest rozsądna strategia rozwoju zespołu i długoterminowy plan na przyszłość, bo sam awans do Premiership to dopiero połowa drogi! Trzeba będzie się w niej utrzymać i zawalczyć o wyższe cele.

Myślę, że pomysł Svena-Gorana Erikssona jest jak najbardziej do zrealizowania, ale te pięć lat trochę burzą mój optymizm szczególnie jeśli spojrzę na tabelę ostatniego sezonu League Two. Na której pozycji uplasował się Notts County? Na 19.!

Ale sezon 2008/2009 już za nami. Teraz rozpoczął się nowy! Jak sobie radzi drużyna zarządzana przez doświadczonego Szweda?

Jak na razie nic nie przypomina sytuacji z poprzedniego sezonu. Drużyna po trzech kolejkach zajmuje czwartą lokatę z sześcioma punktami na koncie. Do lidera brakuje im tylko trzech oczek!

Forma Srok cieszy tym bardziej, że oba zwycięstwa, jakie odnieśli w tym sezonie w lidze, są bardzo wysokie (pierwsza kolejka: 5:0 przeciwko Bradford, druga kolejka: 4:0 przeciwko Macclesfield). Dopiero w trzeciej rundzie ulegli Chesterfield 2:1.

Co prawda nigdy się nie interesowałem za bardzo tym, co dzieje się w czwartej lidze angielskiej, ale będę się uważnie przypatrywał poczynaniom Svena-Gorana Erikssona i Notts County.

Co Wy o tym sądzicie? Czy ta Drużyna rzeczywiście jest w stanie w ciągu pięciu lat awansować do Premiership?


Oceń ten wpis:
SłabyTaki sobieŚredniDobryBardzo dobry (2 głosów, średnia: 4,00 na 5)
Loading ... Loading ...Be social
Wykop Gwar Dodaj do zakładek3 komentarzy do “Eriksson chce zbudować potęgę z Notts County!”

  1. Luca mówi:

    jasne. będą pieniądze, będa zawodnicy. no ale oczywiście najważniejszy jest sztab szkoleniowy i eriksson, którzy muszą to poukładac. sam tak robiłem swego czasu w fifie ;) zaczynalem kiepskim klubem od najniższej ligi, po 5 latach wygrywałem LM ;)

  2. baraja mówi:

    W Polsce nie byłoby z tym problemu vide Korona Kielce :D

    W tych warunkach to raczej mało prawdopodobne. Sam Ericsson nie wystarczy, szczególnie, że moim zdaniem trenerem wybitnym nie jest, a menedżerem… no czas pokaże.

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, obrażające czytelników lub właściciela bloga zostaną skasowane.
Moderacja komentarzy jest aktywna. Nie wysyłaj swojej wiadomości dwa razy.
Możesz skorzystać z następujących tagów XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Chcesz mieć swój własny avatar na Soccerlogu? Przeczytaj FAQ, to tylko kilka minut!