Co dalej z Johnem Hartsonem?

Co dalej z Johnem Hartsonem?
Gdy w 1995 roku Arsenal płacił za niego Luton 2,5 milionów funtów, był uznawany za jednego z najzdolniejszych młodych zawodników na Wyspach Brytyjskich. Niedawno do Johna Hartsona dotarła wiadomość, że cierpi na raka jąder. Nowotwór jest tak nieprzyjemny, że towarzyszą mu przeżuty na mózg i na płuca. Jak dalej potoczą się losy Walijczyka?

Bądź silny Johnie. Przyjaciele, trzymajcie za niego kciuki i módlcie się za niego – takimi słowami wsparł piłkarza znany kolarz Lance Armstrong. Uczestnik niedawno zakończonego Tour de France, był kiedyś w podobnej sytuacji jak obecnie Hartson. Lekarze nie dawali kolarzowi wielkich szans na przeżycie, jednak mimo przerzutów do mózgu i płuc oraz wielomiesięcznej terapii uporał się z chorobą i wrócił na szczyt zawodowego peletonu.

Walijczyk już jednak do zawodowej piłki jednak nie wróci, bo w 2008 roku zakończył definitywnie karierę. Nie trzeba jednak nikogo przekonywać, że napastnik był bardzo utalentowanym piłkarzem czego dowodzi bogata kariera. Jego poza boiskowe wyczyny od zawsze relacjonowały brukowce. Wielu ekspertów twierdzi, że przez słabość do zabawy stracił szansę na większą karierę. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był Luton Town. Już tam po czterech miesiącach gry działacze klubu zawiesili go po tym jak ukradł kartę kredytową synowi gospodarza domu, w którym był zakwaterowany. Luton wysłało młodego chłopaka do domu, lecz szybko dano mu szansę rehabilitacji.

Po trzech latach przeniósł się na nieistniejący już stadion Highbury, na którym swoje mecze rozgrywał Arsenal. Niedługo po jego przyjściu trenera Georg’a Grahama zastąpiono Arsenem Wegnerem. Francuz zagonił piłkarzy do ciężkiej pracy, wprowadził drakońską dietę i nakazał piłkarzom prowadzenie sportowego stylu życia. „Widzieliście kiedyś Denisa Bergkampa, aby w niedzielę popołudnie siedział w pubie nawalony jak stodoła? By wypił 10 piw i czytał „News of The World”? Ja robiłem to regularnie.” – wyjaśnił po latach piłkarz, dlaczego musiał odejść w 1997 roku z Arsenalu.

Potem grał w West Ham United, Wimbledonie i Coventry City. W sierpniu 2001 roku trafił do Celticu Glasgow. Był to strzał w dziesiątkę. W ciągu pięciu lat Hartson zdobył trzy tytuły mistrza Szkocji, dwa Puchary Szkocji i Puchar Ligi. Świetnie rozumiał się z Henrykiem Larssonem, Chrisem Suttonem i Maciejem Żurawskim. W 2005 roku został wybrany najlepszym piłkarzem ligi szkockiej. W 2006 roku zdecydował się na odejście do West Bromwich Albion. WBA rozwiązało z nim kontrakt na początku 2008 roku, przez co John zakończył swą karierę w wieku niespełna 33 lat.

Wiadomość o nowotworze zastała Johna już po karierze, lecz teraz będzie musiał znów stoczyć mecz życia. W swojej karierze wygrał dużo spotkań, lecz ta rozgrywka może dla niego okazać się najtrudniejsza. Rak jest bardzo trudnym przeciwnikiem, lecz Hartson powiedział – „Jeśli ktoś jest w stanie wygrać z rakiem, to właśnie ja jestem taką osobą. Ostateczny sukces, na pewno zniszczy cały ból, z którym przyszło mi walczyć”


Oceń ten wpis:
SłabyTaki sobieŚredniDobryBardzo dobry (3 głosów, średnia: 4,67 na 5)
Loading ... Loading ...Be social
Wykop Gwar Dodaj do zakładek1 komentarz do “Co dalej z Johnem Hartsonem?”

  1. paolo mówi:

    Trzymaj się John! Ja wierzę, że wyjdziesz z tego!

Dodaj komentarz

Komentarze zawierające wulgaryzmy, obrażające czytelników lub właściciela bloga zostaną skasowane.
Moderacja komentarzy jest aktywna. Nie wysyłaj swojej wiadomości dwa razy.
Możesz skorzystać z następujących tagów XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Chcesz mieć swój własny avatar na Soccerlogu? Przeczytaj FAQ, to tylko kilka minut!